Očkování v očkovacích centrech

Na očkování proti koronaviru v očkovacích centrech se objednává na webu registrace.mzcr.cz nebo telefonicky na 1221 (linka ministerstva zdravotnictví), 800 160 166 (linka pomoci seniorům Život 90) nebo 800 200 007 (linka pomoci seniorům od skautské organizace Elpida).


Jak se rychle dostat k očkování?

Při registraci k očkování je vhodné vybrat si takové očkovací centrum, které má hodně brzkých termínů k očkování. Jejich odhad naleznete na stránce ockovani.opendatalab.cz.

Přednostní očkování chronicky nemocných

Na přednostní očkování chronicky nemocných pacientů v očkovacím centru je potřeba speciální kód. Ten chronicky nemocným pacientům mohou vydat ambulantní specialisté (např. kardiolog, internista, plicní lékař a další). Praktičtí lékaři tento kód vydat nemohou, žádný nemají. Podrobnosti v článku Očkování osob s chronickým onemocněním.

Očkování proti koronaviru u nás

V současné době máme v ordinaci k dispozici cca 30 kusů vakcíny Astra Zeneca. Využijeme je k očování starých či těžce nemocných pacientů, co z nějakého důvodu ještě nepodstoupili očkování v očkovacím centru (například při neschopnosti se tam dopravit). Ohledně dalších dodávek vakcín jsme navzdory našim objednávkám u krajského koordinátora a distribuční firmy neobdrželi žádné informace.

Zájemcům o očkování proto doporučuji na nic nečekat a objednat se do očkovacího centra, je jich na Praze 8 hned několik, kromě Bulovky se očkuje i v gerontologickém centru v Šimůnkově ulici nebo v ResTrialu ve Zhořelecké v Bohnicích.